2017. gadā dizaina jomā aizsākās jauna tradīcija – norisinājās pirmā Latvijas Dizaina gada balva. Latvijas Dizaina gada balva ir nacionāls dizaina nozares konkurss ar mērķi  apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, kas ir atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē. Konkursā var piedalīties gan organizācijas, gan privātpersonas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu.

Apvienojot savu pieredzi, zināšanas un daudzveidīgo skatījumu, kompetenti žūrijas pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm izvērtēs pieteikumus pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem, neizdalot atsevišķās kategorijās.

Latvijas Dizaina gada balvas zīmolu izveidoja un no 2017. līdz 2019. gadam konkursu organizēja dizaina birojs H2E sadarbībā ar LR Kultūras ministriju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.