Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas finālisti

Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas finālisti

Šodien Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem oficiāli paziņoja 20 finālistus, no kuriem rīt, 3. martā, īpašā apbalvošanas ceremonijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks noskaidrots galvenās balvas ieguvējs. No plkst. 19:00 apbalvošanas ceremonijai tiešraidē būs iespējams sekot līdzi ziņu portālā Delfi.lv, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas mājaslapā www.km.gov.lv.

Latvijas Dizaina gada balvas finālisti ir:

Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, asociētais dizaina profesors Stefans Viāls: “Darbu izvērtēšana bija ilgs process – gan izskatot darbus katram individuāli, gan visai žūrijai kopā Rīgā. Mēs daudz diskutējām, brīžiem nepiekritām viens otra viedoklim un arī mainījām savas domas.  Kopumā vērtēšanas procesā žūrijas locekļi iesaistījās ar patiesu atdevi un rūpību. Mums katram ir stingri uzskati par dizainu, kas ir iesakņojušies no mūsu dažādajām kultūrām - tieši tādēļ darbu vērtēšanas process ir tik aizraujošs. Latvijā ir lieliska radošā pieeja dizainam, tādēļ būs ļoti grūti izvēlēties uzvarētāju. ”

Kopā Latvijas Dizaina gada balvai no 2017.gada 1. janvāra līdz 1. februārim tika iesniegti 147 dizaina darbi, kuru izvērtēšanā piedalījās starptautiska žūrijas komanda. Iesniegtos darbus katrs žurijas loceklis vispirms izvērtēja individuāli, balstoties uz savu profesionālo kompetenci. 1. martā žūrij