Lielformāta brīvdabas izstāde "Latvijas Dizaina gada balva 2018"

Lielformāta brīvdabas izstāde "Latvijas Dizaina gada balva 2018"

Otrdien, 17. jūlijā, pulksten 14.00 laukumā pie t/c "Origo" tiks atklāta Latvijas simtgadei veltīta lielformāta brīvdabas izstāde "Latvijas Dizaina gada balva 2018", kurā būs apskatāmi 20 dažādi pašmāju dizaina risinājumi, kas guvuši Latvijas un starptautisku žūrijas pārstāvju atzinību šī gada Latvijas Dizaina gada balvas konkursā.

Latvijas Dizaina gada balva ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, un šī balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē. Tas ir ikgadējs, nacionāls dizaina nozares konkurss ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. 2018. gadā konkurss norisinājās jau otro reizi un izstādē būs atspoguļoti 20 konkursa fināla darbi.

Ekspozīcijā būs apskatāmas gan dizaina darbu fotogrāfijas, gan plašāki apraksti un darbu autoru vēstījumi par radīto dizainu. Starp izstādē iekļautajiem 20 konkursa fināla darbiem atrodami gan radītie vides dizaina, gan interneta mājaslapu, grāmatu un citu objektu dizaini. Katram darbam pievienoti arī šī gada žūrijas komentāri un novērtējums.

"Latvijas Dizaina gada balvas 2018" darbi līdz šim bija apskatāmi gan Rīgā, gan Liepājā – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un koncertzālē "Lielais dzintars".