Latvijas Dizaina gada balvai 2017 iesniegti 147 darbi

Latvijas Dizaina gada balvai 2017 iesniegti 147 darbi

Pirmajai Latvijas Dizaina gada balvai ir iesniegti veseli 147 darbu pieteikumi. Konkursa nolikums paredz, ka no 10. februāra līdz 2. martam žūrija, kuras sastāvā ir gan starptautiski, gan vietējie jomas profesionāļi, izvērtēs visus iesniegtos darbus un finālam izvirzīs 20 labākos.

Latvijas Dizaina gada balvas pieteikto darbu izvērtēšanā piedalīsies starptautiska dizaina jomas profesionāļu komanda. Apvienojot savu pieredzi un zināšanas, žūrijas pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm kopīgās diskusijās izvērtēs pieteikumus pēc vienlīdzīgiem kritērijiem, nedalot atsevišķās kategorijās. Pieteikto darbu fināla izvērtēšanā žūrijas komandai pievienosies LDGB šī gada īpašais viesis – pasaulē vadošā dizaina žurnāla Frame līdzdibinātājs un redaktors Roberts Tīmans (Robert Thiemann).

Pirmās Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas sastāvā ir godalgotās aģentūras "Gagarin" radošais direktors Hringurs Hafsteinsons (Hringur Hafsteinsson), asociētais dizaina profesors un doktorantūras padomnieks, kā arī pētniecības vadītājs dizaina inovācijas projektā PROJEKT Lab Nīmas universitātē (University of Nîmes) Stefans Viāls (Stéphane Vial), arhitekte, Oslo Vesterdāles Mākslas, komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas (Westerdals Oslo Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology) profesore Vēsma Kontere McQuillan, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, dizainers, kurators un starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD izveidotājs Rihards Funts, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele