Atskats: pirmais nacionālas nozīmes konkurss „Latvijas Dizaina gada balva 2017”

Atskats: pirmais nacionālas nozīmes konkurss „Latvijas Dizaina gada balva 2017”

Aprīlī noslēdzās „Latvijas Dizaina gada balva 2017“ oficiālo pasākumu kopums, kas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju. No marta sākuma līdz aprīļa vidum Latvijas Dizaina gada balvas ietvaros norisinājās apbalvošanas ceremonija, 20 finālistu izstāde, radošās darbnīcas, kā arī vairākas publiskās diskusijas ar balvas organizatoriem, finālistiem un dizaina nozares pārstāvjiem.

Latvijas Dizaina gada balva (LDGB) norisinājās pirmo reizi un tajā tika iesniegti 147 darbi. Starptautiska žūrija sešu pieredzējušu dizaina nozares ekspertu sastāvā vērtēja darbus un ilgu diskusiju rezultātā nonāca līdz divdesmit finālistiem. Svinīgā ceremonijā tika apbalvoti trīs galvenie finālisti- bērnu balansa ritenītis „Brum Brum" (autors: Krišjānis Jermaks), izstādes stendu dizains „Civilizācijas nospiedumi" (autors: Ilze Kalnbērziņa Praz) un uzvarētājs – datu vizualizācijas rīks „Infogram" (autors: „Infogram”).

Viens no Latvijas Dizaina gada balvas mērķiem ir informēt sabiedrību. Šī mērķa sasniegšanai LDGB ietvaros tika realizētas dažādas aktivitātes – finālistu darbu ekspozīcija, apbalvošanas ceremonija, radošās darbnīcas un publiskas diskusijas. „Nacionāla mēroga konkursa organizēšana – tā ir liela atbildība. Iesniegto darbu apjoms un daudzveidība, apmeklētāju skaits un diskusijas, kas raisījās sabiedrībā apstiprina – Latvija var un grib izprast dizaina nozīmību. Pirmais gads ir veiksmīgi noslēdzies, bet mēs neapstājamies un uzsākam darbu pie nākamā gada Latvijas Dizaina gada balvas,” uzskata viena no LDGB organizatorēm – Ingūna Elere.

Nacionālas nozīmes konkursu „Latvijas Dizaina gada balva” organizē dizaina birojs H2E sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina departamentu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Latvijas Dizaina gada balvas organizatori izsaka lielu pateicību balvas galvenajam partnerim – „Accenture” un atbalstītājiem – „Cube”, „Neiburgs”, „SkyNet”, „Picture Agency”, „Live Riga”, Latvijas Republikas Patentu valdi, „Antalis”, Nīderlandes vēstniecību Latvijā, „GaCo”, „JCDecaux” un „Sabiles sidru”. Informatīvie atbalstītāji – „DEKO”, „IR”, „Būvlaikums.lv”, „Pastaiga”.

LDGB izsaka pateicību dizaineriem, konkursa partneriem, atbalstītājiem, medijiem un visiem, kas sekoja līdzi un piedalījās 2017. gada LDGB pasākumos! 

Darbu iesniegšana LDGB 2018 no 08.01.2018 - 08.02.2018.

Uz tikšanos 2018. gadā!