Latvijas dizaina gada balvas 2018 žūrijas pārstāvis — Pieter Kool

Latvijas dizaina gada balvas 2018 žūrijas pārstāvis — Pieter Kool

Pieter Kool ir ilggadējais G-Star RAW radošais direktors un dizaineris, stratēģiju dizaina un interjera dizaina eksperts.  

Pieter Kool ir studējis industriālā dizaina projektēšanu Delftas Tehniskajā universitātē, 2013. gadā apbalvots ar prestižo Karaliskās Nīderlandes inženieru asociācijas godalgu "Gada inženieris" un profesionālajā darbībā apvieno analītisku pieeju ar radošumu. Gandrīz piecpadsmit gadus Pieter ir aizvadījis zīmola G-Star Raw komandā, darbodamies radošā direktora un 3D dizainera amatā. Pieter ir strādājis ar tādiem pasaules mēroga sadarbības partneriem kā Rem Koolhaas, Marc Newson, Pharrell Williams, Aitor Troup, BMW, Vitra, Selfridges un Stedelijk muzeju Amsterdamā. Šobrīd viņš vada savu dizaina biroju, kura fokusā ir interjera koncepciju izstrāde un stratēģiju dizains.

"Straujo pārmaiņu laikā interjers, kas tiek veidots kā pabeigta un fiksēta struktūra, vairs nevar būt pietiekams risinājums, tādēļ manā fokusā ir pielāgojamu interjera sistēmu un rīku dizains, kas ļauj mainīties un attīstīties."